top of page
Поиск
  • Фото автораnataliia2019

"Другий раз у перший клас"


Через ситуацію, котра склалася у країні в березні 2020 року і триває по сьогодні, школярам довелося навчатися дистанційно, а от батькам дітей молодших класів, і зовсім, замінити вчителя. Я поспілкувалася з мамою першокласника - Мариною.


- Марино, скажіть, будь-ласка, чи важко займатися з дитиною вдома?

- Можна сказати що це не є настільки, важко як здається, але це не легко. Мені здається, перший клас – це нам ще дуже повезло!


- Як саме відбувається такий «домашній» процес навчання?

- Приблизно з другого тижня наших карантинних канікул ми почали працювати в додатку Classroom, де вчитель, як ми з нею домовились, кидає нам завдання на тиждень, там є як навчальні відео, так і самі завдання та додаткові матеріали, які нам можуть знадобитись. Батьки самі вирішують як їм краще розпоряджатися цими завданнями і як краще систематизувати їх виконання вдома. На початку ми з сином намагалися зробити якомога більше завдань, наприклад, всю математику за один день, програма якої розрахована на тиждень. І так з іншими предметами. Але після першого тижня я для себе зрозуміла, що це не є ефективним, тобто дитина не запам’ятовує всю ту інформацію, яка має податися. І вже після першого тижня ми почали більш раціонально організовувати наш час: так як це відбувається в школі, тобто розподіляти уроки за шкільним розкладом та чергувати більш важкі предмети з простішими.


- Тобто система навчання в умовах карантину більш менш налаштована і ви самі для себе також змогли організувати її?

- Так! Дійсно, багато в чому допомогла вчителька, вона пояснила як це краще організувати. І виходячи з того як дитина вчиться, які є домашні обов’язки, якщо правильно налагодити свій час, то так - ми змогли.


- Чи важко сконцентрувати увагу дитини, коли поруч немає вчителя, а навколо панує лише домашня атмосфера?

- Напевно, це питання з приводу якого нервують всі батьки, тому що в першому класі дитину дуже важко всадити. У школі вчитель - це все ж таки педагог і діти, знаходячись в класі, розуміють, що їм це потрібно. Вчитель привертає їх увагу, пояснює, зацікавлює. Вдома це зробити набагато важче, тому що дитина просто не розуміє навіщо навчатися вдома. Звичайно, я зараз розповідаю за перший клас, тому що в старших, напевно, інша ситуація, але так - важко. Але якщо ви креативна мама, то можна знайти можливість і спосіб зацікавити дитину.


- Як Вам здається, на вивчення матеріалу вдома дитині потрібно більше часу, ніж у школі?

- Так, часу потрібно більше. В школі, як мені відомо, урок триває 35-40 хвилин. За цей час мій син встигає виконати завдання і приходячи додому він відпочиває. Зараз на виконання одного уроку ми витрачаємо 1-1,5 год, іноді може бути і більше. Як це відбувається: ми відкриваємо урок в пограмі Classroom, переглядаємо повчальне відео, вивчаємо новий матеріал, я задаю йому питання, і якщо я сама знаю матеріал, то можу йому пояснити, але є такі випадки, коли відповіді не знаю сама, тоді звертаємось до вчителя, яка допомагає, з нею є постійний контакт. І, насправді, це займає багато часу.


- Марино, встигаєте Ви поєднувати це з роботою, адже багато людей під час карантину не припиняли працювати, хтось працює дистанційно?

- Стосовно моєї роботи, вона дещо припинилася. Зараз знаходжусь у відпустці за свій рахунок, але деяку роботу я виконую дистанційно. Поєднати це з навчанням дитини важко: бувають випадки, коли мені потрібно бути в онлайн режимі і дитині треба бути в той самий час в онлайн режимі, та ще їй допомогти. Поєднати ці дві складові нелегко. Але чим хороше домашнє навчання, що деякі уроки можна здвинути та виконати в той час, коли буде зручно батькам. Не обов’язково з 9 до 12, а ,наприклад, з 13 і до вечора, а зранку попрацювати.

10 просмотров0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все
bottom of page